Vyznanie lásky vo farbách Tikkurily

2016-06-15 00:00:00

Ponúkame vám zopár zaujímavých tipov, ako prekvapiť vašich milovaných jedinečným vyznaním lásky. Je len na vás, ktorý si vyberiete.

Vytvorte si tabuľu na zamilované odkazy

Ak sa vám tabule spájajú len so školskými časmi, je načase prekonať tento stereotyp. Vďaka farbe Liitu Blackboard Paint si ľahko vytvoríte unikátnu tabuľu podľa vlastných predstáv v ktorejkoľvek miestnosti vášho príbytku.Po takto vzniknutej tabuli môžete maľovať kriedami od výmyslu sveta. Liitu Blackboard Paint je akrylátová vodouriediteľná farba. Je tónovateľná do množstva atraktívnych farebných odtieňov, a tak ju ľahko zladíte s farebnosťou vášho interiéru.  Pri písaní krieda dobre priľnie k natretému povrchu a ľahko sa utiera. Tabuľová farba krajšie vyznie, keď ňou namaľujete iba jednu stenu v miestnosti. Ostatné steny môžete vymaľovať inými interiérovými farbami. Liitu Blackboard Paint môžete použiť nielen na steny, ale aj na nábytok. Môžete si takto ozdobiť napríklad záhlavie vašej postele. Pozor, Liitu Blackboard Paint nepoužívajte na nadmerne používaný nábytok, aby sa náter nepoškodil.

Doprajte si magnetickú príťažlivosť

Pre tých z vás, ktorým písanie kriedou nestačí, je tu magnetická farba Magnetic od Tikkurily. Vaši najbližší sa určite potešia, ak si pred odchodom do práce nájdu na stene v predsieni vyznanie lásky prichytené ich obľúbeným magnetom. Magnetic je špeciálna tmavosivá matná farba riediteľná vodou. Potrebné je ju natrieť 3-krát pomocou krátkych ťahov valčekom alebo štetcom. Snažte sa pritom docieliť čo najhladší povrch. V prípade, že chcete mať tabuľu inek ako tmavosivej farby, potrebné je ju 1 až 2-krát pretrieť interiérovou farbou od Tikkurily s vysokou krycou schopnosťou, napríklad farbou Feelings Interior Paint. Vhodné je, zvoliť si vrchnú farbu v tmavých odtieňoch, aby sme nemuseli nanášať viacero náterov. Musíme si uvedomiť, že hrubý vrchný náter znižuje priľnavosť magnetov.

Vyznanie, ktoré sa rozžiari

Pre všetkých, ktorí túžia po romantike v noci, je tu špeciálny lak svietiaci v tme, Taika Glow. Taika Glow je určená na natierané povrchy, najvhodnejším podkladom sú svetlé povrchy. Aby bol účinok viditeľný, je nevyhnutný dostatočný svetelný príjem pred zotmením alebo zhasnutím svetla v miestnosti. Taikou Glow môžete namaľovať nenápadné srdiečko v spálni, vždy keď sa naň váš objekt lásky pozrie, spomenie si, že ho máte radi. Taktiež ňou môžete namaľovať odkaz „dobrú noc“.  Tento lak sa najlepšie aplikuje pomocou kvalitných štetcov značky  Anza. O správnej aplikácii sa dočítate viac v blogu Ako maľovať s fosforeskujúcou Taikou Glow.Romantika priamo pod nos

Ak vám z nedávneho maľovania zostala prebytočná farba, vyrobte si maľovaný podnos, na ktorom vašim najmilším prinesiete raňajky priamo do postele. Na prípravu takéhoto romantického, ale taktiež praktického darčeka potrebujete drevené dosky, klinčeky, kladivo, vŕtačku, špagát a interiérevé farby na drevo.
Mali by sme si odmerať a narezať päť dosiek – jednu základnú v tvare obdĺžnika alebo štvorca, ktorej prispôsobíme rozmery štyroch bočných. Dosky pospájame klincami. Na dvoch bočniciach vyvŕtame po dve diery, cez ktoré prevlečieme hrubý špagát a zauzlíme. Takto vytvoríme rukoväte podnosu. Podnos očistíme od prachu a zamilovaný odkaz napíšeme ľubovoľnou akrylovou farbou, ktorú máme doma. Po namaľovaní odkazu odporúčame na celú plochu podnosu aplikovať tri nátery ochranného laku Kiva Interior Lacquer od Tikkurily. Ochranný lak odolá aj rozliatej káve či čaju.Fantázii sa medze nekladú. Záleží len na vás, ako si domov skrášlite a súčasne vyjadríte vašim blízkym, že ich máte radi. Výhodou tabuľovej a magnetickej farby je, že odkaz na nich zanechaný môžete kedykoľvek meniť. Pri fosforeskujúcej Taike Glow by ste sa mali dôkladne rozhodnúť, aké vyznanie namaľujete, pretože ho budete mať na stene až do ďalšieho maľovania.
 

Späť

Tipy a rady k maľovaniu

Nechajte si na email zasielať tipy a rady k maľovaniu. Vaše údaje nebudú použité pre tretie strany a kedykoľvek sa môžete v pätičke e-mailu odhlásiť