Vyrobte si posteľ z paliet jednoducho a bezpečne ako náš Juraj

01.09.2019

Nábytok a bytové doplnky z paliet sú dnes naozaj v móde. Palety je možné použiť na všetko možné, závisí od vašej fantázie, čo z nich vyrobíte a ako budú skrášľovať váš domov. Pri výrobe nábytku z paliet nielen ušetríte, ale oživíte svoju domácnosť originálnym kúskom, ktorý len tak niekto iný nemá.

Netradičnú paletovú posteľ si urobil aj náš Juraj. Ako postupoval si môžete prečítať nižšie.

Príprava paliet

Ako prvé si Juraj zabezpečil palety. Počet a ich veľkosť závisí od toho ako má Vaša budúca posteľ vyzerať a aké ma mať rozmery. Túto posteľ si robil 15 – ročný tínedžer, takže jemu je postačujúca jednolôžková posteľ, ktorá sa bez problémov zmestí aj do menšej detskej izby. Juraj si urobil posteľ do tvaru L, pretože chcel mať malú časť paliet vymedzenú na odkladací priestor.

Juraj si zabezpečil štyri palety a všetky postupne poriadne prebrúsil a očistil od prípadných nečistôt a prachu.

Brúsenie palety Čistenie drevenej palety.

Výroba postele

Na očistené a obrúsené palety Juraj aplikoval 2 nátery akrylátovej nízkozápachovej vodou riediteľnej farby Feelings Furniture Paint značky Tikkurila. Táto farba sa nielen jednoducho aplikuje, výborne kryje, ale po zaschnutí má atraktívny povrch, ktorý má vysokú odolnosť voči oteru a dá sa ľahko čistiť. Je vhodná na drevené aj kovové vnútorné povrchy.

Možno sa pýtate, či táto farba je pre Jurajovo zdravie bezpečné? Samozrejme, že áno, pretože táto farba spĺňa najprísnejšie emisné normy (certifikácia M1) a taktiež európsku normu na povrchovú úpravu hračiek a detského nábytku. Takže bez obáv túto farbu môžete použiť napr. na postieľku pre vaše bábätko či nábytok do detskej izby.

Na aplikovanie farby Juraj použil štetec a valec značky Anza. Toto náradie mu prácu ešte viac uľahčilo vďaka precíznemu spracovaniu a ergonomickému tvaru.

Maľovanie palety farbou Feelings Furniture paint. Maľovanie drevenej palety valčekom.

Keď zaschol aj druhý náter farby, Juraj už len premiestnil palety do detskej izby, rozložil ich a pospájal do želaného tvaru spojovacím materiálom. Aby sa mu pohodlne spalo si samozrejme zabezpečil matrac, prikrývku a vankúš.

Juraj si zvolil neutrálny biely odtieň. Avšak ak by ste chceli niečo veselšie či tmavšie, nie je problém. Farbu Feelings Furniture Paint je možné natónovať do širokej škály pestrých, jemnejších a tmavších odtieňov. Určite medzi nimi nájdete aj tie svoje obľúbené odtiene.

Posteľ z drevených paliet natretá farbou Feelings Furniture Paint. Tínedžer si sám vyrobil posteľ z drevených paliet.

Túto posteľ si robil mladý šikovný tínedžer a pre neho to bola hračka. Určite to zvládnete aj Vy a vďaka farbe Feelings Furniture Paint to bude nielen jednoduché, ale aj bezpečné, keďže farba spĺňa najprísnejšie emisné normy.

Späť

Tipy a rady k maľovaniu

Nechajte si na email zasielať tipy a rady k maľovaniu. Vaše údaje nebudú použité pre tretie strany a kedykoľvek sa môžete v pätičke e-mailu odhlásiť