Tabuľová farba nemusí byť LEN čierna, my Vám ju spravíme farebnú

03.05.2019

Určite ste sa už stretli s pojmom tabuľová farba na steny. Pod týmto pojmom sa Vám vybaví čierny náter na stene, na ktorý je možné kresliť a písať kriedou. Avšak tabuľová farba Liitu od spoločnosti Tikkurila vie byť aj farebná. Okrem klasickej čiernej farby je možné túto farbu natónovať do širokej škály farebných odtieňov. Stačí si len vybrať zo vzorkovníka Feel the colour.

Túžite po pastelovej ružovej, či výraznej žltej stene na ktorú budú Vaše deťúrence môcť písať? Alebo chcete škandinávske odtiene v kuchyni či spálni, kde si namaľujete svoje vlastné umelecké diela a napíšete odkaz? Alebo chcete utajenú tabuľu na stene v obývačke v odtieni rovnakom ako je zvyšok steny? S Liitu sa môže toto všetko stať skutočnosťou.

Farebná tabuľová farba Liitu.  Tabuľová farba Liitu aplikovaná na stene, šedý odtieň.

Tabuľová farba Liitu

Vodou riediteľná akrylátová farba je vhodná na tvorbu tabuľových povrchov na stenách a nábytku v interiéri. Náter je oteruvzdorný a umývateľný. Krieda sa dobre zachytí na natieranom povrchu a následne ide ľahko zotrieť.

Tabuľová farba sa hodí všade

Kedysi bola tabuľa výhradou škôl, dnes si však môžete vytvoriť aj Vy tabuľu doma priamo na stene vďaka tabuľovej farbe Liitu. Možno si poviete, že je to skvelý nápad pre Vaše ratolesti do detskej izby, áno je, ale okrem toho tabuľová stena je skvelý dizajnový prvok a zároveň aj praktická pomôcka v iných priestoroch Vášho domova. A s tabuľovou farbou Liitu sa nemusíte obmedzovať čiernou farbou, nebojte sa a siahnite aj po farebných odtieňoch.

V každej izbe nájde Liitu svoje uplatnenie a dodá priestoru šmrnc a jedinečnosť:

 • Obývačka - V obývačke je tabuľová farba vhodná najmä na umelecké kreácie. Máte pocit, že Vašej obývačke niečo chýba, alebo by ste chceli len originálny obraz, ktorý je možné kedykoľvek premaľovať a autorom budete Vy? Tak potom jednoznačne siahnite po tabuľovej farbe Liitu. Vytvorte si svoj vlastný umelecký skvost priamo na stene.
  Čierna tabuľová farba aplikovaná na stene.
 • Kuchyňa - V kuchyni využijete Liitu najmä na písanie odkazov, zoznam toho čo treba urobiť alebo nakúpiť. Dokonca si tam môžete napísať svoje obľúbené recepty, aby ste ich nezabudli a pri ďalšom varení už nebudete musieť hľadať kuchársku knihu.
  Tabuľová farba Liitu aplikovaná na stene v kuchyni slúži ako skvelý pomocník.
 • Pracovňa - V prípade ak pracujete z domu Vám tabuľová farba nahradí poznámkové zošity. Všetky nápady, riešenia, úlohy, jednoducho všetky svoje myšlienky si zapíšete na stenu a už sa Vám nestane, že na niečo zabudnete. Výhodou tabule je, že ju nie je možné stratiť ako to býva v prípade poznámkových papierikov. Pri riešení úloh človeku pomáha písanie, nielen voľné premýšľanie v hlave. Na tabuľovú farbu si môžete napísať čokoľvek, pretože ju aj môžete kedykoľvek zotriete a začať od znova.
  Tabuľová farba Liitu aplikovaná na stene v obývačke slúži ako skvelý pomocník.
 • Detská izba - Deti milujú kreslenie a tým najmenším je veľmi ťažko vysvetliť, že sa kreslí len na papier. Nechajte svoje ratolesti čmárať po stenách. Stačí ak na steny nanesiete tabuľovú farbu Liitu a už nebudú musieť obmedzovať svoju umeleckú tvorbu kúskom papiera.
  Tabuľová farba Liitu aplikovaná na stene v detskej izbe.

TIP: skombinujte tabuľovú farbu Liitu s magnetickou farbou Magnetic a vytvorte si magnetickú tabuľu. Na stenu alebo na nábytok budete môcť nielen písať, ale aj pripínať fotky, či odkazy magnetkami. Ako to funguje, si môžete pozrieť v našom videu magnetická školská tabuľa.

Vďaka tabuľovej farbe Liitu môžu deti kresliť po stene koľko chcú.  Tabuľová farba Liitu na stene je v interiéri krásnou dekoráciou.

Späť

Tipy a rady k maľovaniu

Nechajte si na email zasielať tipy a rady k maľovaniu. Vaše údaje nebudú použité pre tretie strany a kedykoľvek sa môžete v pätičke e-mailu odhlásiť