Prerábka kancelárie: Preč so sivým priemerom, zapôsobte farbami

2015-11-14 00:00:00

Viete ako spôsobiť radosť v práci vašim kolegom? Chceli by ste sa cítiť v práci ako doma?
Vďaka správnemu výberu odtieňa farieb, môžete pôsobiť pozitívne aj negatívne? Ako pôsobiť pozitívne? Čítajte ďalej...

Moderné spoločnosti vkladajú do svojho firemného imidžu nemalé sumy
Stačí málo, aby sa z vášho priestoru stal výnimočný priestor.

Mnohé sídla firiem a ich fasády už z diaľky priťahujú pohľady. Jadrom každej spoločnosti sú kancelárske a výrobné priestory, výkladnou skriňou zasa tie obchodné a reprezentačné. Korporátne farby, často aj so špeciálnym odtieňom, možno priniesť aj do interiéru.

Stačí málo, aby sa z unifikovaného priestoru stal výnimočný priestor, odrážajúci precíznosť, vkus, dlhoročné skúsenosti a dôraz na kvalitu.

Ak pracujete s kovom, drevom alebo minerálnymi materiálmi či polymérmi, inšpirujte sa pri renovácii svojich firemných a kancelárskych priestorov ich štruktúrami a textúrami. Ak firma vyrába vzduchotechniku, zohnať ten správny tón pozinkovaného plechu nie je žiadny problém. Tipom môžu byť výrobky TIKKURILA, ktoré špecialisti na farby natónujú podľa vašich predstáv.Ako dať vašim zamestnancom či kolegom viac kreatívnych nápadov a psychickú pohodu?
Opticky zladené priestory dodávajú zamestnancom na pracovisku optimálnu psychickú pohodu, viac kreatívnych nápadov alebo ochotu zostať v práci dlhšie, aby dokončili svoju prácu, prípadne v daný deň urobili niečo navyše.

Ak vlastné administratívne priestory vnímate ako nudné a fádne, verte, že tak isto ich vidia a vnímajú aj vaši zamestnanci, ešte výraznejšie vaši obchodní partneri. Biela, hoci čistá, nanovo vymaľovaná kancelária sa každému rýchlo zunuje. Určite ste si ale všimli, čo s takým priestorom dokážu urobiť prenikavé slnečné lúče. Steny ožijú, biele plochy pokryjú žltými tónmi a kancelária ožije. Ale len na pár momentov. Farba slnka, žltá, rezonuje optimizmom. Jej odtiene priaznivo vplývajú na dobrú náladu, no nemusia to byť vždy tie najvýraznejšie tóny. Stačí zvážiť, koľko hodín priestor osvetľujú priame slnečné lúče alebo rozptýlené denné svetlo v porovnaní s umelým osvetlením. Vďaka živým farbám sa vám podarí vytvoriť organický a kreatívny priestor, ktorý zamestnancom dodá tvorivú energiu. Vhodných kombinácií existujú stovky a dokážu viac než len obliekať veľké plochy stien.

Aký správny odtieň použiť? Chcete priestor opticky zväčšiť či zmenšiť?
Ak si chcete dopriať trochu farebného pohodlia, nezabudnite prihliadať na farebnosť jednotlivých kancelárskych priestorov a na orientáciu miestností voči slnku, rovnako tiež na ich priestorovú a tvarovú rozmanitosť. Prostredníctvom farieb dokážete zväčšiť alebo zmenšit priestor, podľa toho treba zvážiť aj to, aký silný odtieň farby vybrať. Svetlé steny znesú aj tmavšie tóny, ale naopak to nemusí tak dobre fungovať. Tmavé steny v tmavých miestnostiach prispejú k depresii a demotivácii, budú pôsobiť skôr ako trest, než benefit. Skombinovaním viacerých odtieňov jednej farby dosiahnete efekt, ktorý prehĺbi priestor. Farby majú zásadný psychologický význam. Dobrou na inšpiráciu a sebavyjadrenie je žltá, naopak, miestnosť len v bielej farbe odráža priateľskú atmosféru a podľa feng šuej symbolizuje mužský princíp, do ktorého vnesiete ženský prvok tmavším odtieňom. Za moderné a neutrálne sa dnes považujú jantárová, okrová, antracitová alebo farba pálenej hliny.

Tip: TIKKURILA je významná tým, že má najväčší počet odtieňov na trhu (napríklad vzorkovník Symphony má až okolo 2 400 odtieňov). A preto nie je problém namiešať presne toľko odtieňov a v takom množstve, koľko len budete potrebovať. Od metra štvorcového, po celé veľké plochy. A ak by vám predsa len farba chýbala, spoločnosť Dejmark vám dokáže namiešať odtieň z katalógu znova a znova.

Späť

Tipy a rady k maľovaniu

Nechajte si na email zasielať tipy a rady k maľovaniu. Vaše údaje nebudú použité pre tretie strany a kedykoľvek sa môžete v pätičke e-mailu odhlásiť