Oživte starý nábytok novou farbou

2015-12-15 00:00:00

Ak máte v domácnosti staré kusy nábytku a neviete čo s nimi, skúste ich oživiť novým náterom a dodať im tak šmrnc. Nie vždy totiž platí, že veci, ktoré už sú staré, patria na smetisko. Ak nábytok pôsobí fádnym a ošúchaným dojmom, no napriek tomu je stále funkčný a využiteľný, postačí, keď ho natriete zaujímavou farbou a zrazu bude pôsobiť ako celkom nový doplnok do vašej domácnosti.

S farbami Tikkurila dodáte akémukoľvek staršiemu nábytku celkom nový vzhľad. Je len na vás, či preferujete prírodnejšie alebo sýtejšie farby. Niektoré zvýraznia kresbu dreva a podčiarknu jeho charakteristický ráz. K dispozícii sú však aj také, ktoré nekopírujú vzhľad dreva a po aplikovaní sa zlejú, vďaka čomu zostane povrch dokonale hladký a bez stôp po štetci.

Dekorujte starý nábytok

Akékoľvek povrchy z dreva alebo kovu môžete natrieť vami vybranou farbou a navyše ich dekorovať. S rôznymi šablónami sa dajú na nábytku vytvárať obrazce, ktoré fádnemu staršiemu nábytku dodajú život. Fantázii sa medze nekladú, je len na vás, či vám viac imponuje jednofarebný nábytok, alebo nápadité tvary. So šablónami na ňom vytvoríte pravidelné či nepravidelné pásy, kvety či iné obrazce. 

Tip: Ak máte v domácnosti staré dvere a rozmýšľate nad kúpou nových, možno postačí, keď ich natriete novou farbou. Nemusíte sa ich hneď zbavovať, skúste to vyriešiť šalamúnsky a urobiť zo starých dverí štýlový doplnok. Ak na ne skúsite aplikovať nejaký obrazec, prípadne ich dotvoriť inou farebnou dekoráciou, iste nič nepokazíte. Napríklad farba Miranol decorative paint sa môže použiť na ozdobovanie a je dostupná v zlatom, striebornom a medenom prevedení.

Šetrné k životnému prostrediu a zdraviu

Farby Tikkurila na nábytok sú kvalitné a ekologické. Farby Empire alkyd paint, Miranol alkyd paint, Feelings furnite paint spĺňajú požiadavky smernice a normy EÚ a sú vhodné na použitie aj k povrchovej úprave hračiek, malých detských postieľok a iného nábytku. Patria do emisnej triedy M1 a majú nízky obsah prchavých látok. Môžu s nimi prísť do styku tehotné ženy aj deti.

Pomaľujte s deťmi hračky

Keďže vybrané farby Tikkurila na drevo a kov sú vhodné aj na úpravu hračiek, skúste sa spolu s nimi kreatívne realizovať a vytvorte zo starých drevených hračiek vynovené. Ak nájdete doma napríklad staré drevené kocky, môžete ich natrieť rôznymi farbami a potešiť tak ratolesti. Radosť budú mať nielen z natierania hračiek, ale hlavne z toho, že sa s nimi nakoniec budú môcť zahrať.

Deti milujú farby. Vzhľadom na to, že šetrné farby Tikkurila sú vhodné aj na detský nábytok, môžete im z detskej izbičky vytvoriť farebný raj. Drevené, ale aj kovové postieľky alebo skrinky budú razom vyzerať ako nové. Premeňte deťom nábytok v izbe na nepoznanie jednoduchým farebným náterom.

Tip: Doplniť vynovenú izbičku môžete aj tabuľovou farbou na stenu. Deti tak budú môcť kresliť po stene kriedou a vy nebudete mať obavy z toho, že je nutné nanovo maľovať. Môžete im časť steny vymaľovať aj magnetickou farbou a ich diela na výkresoch pripnúť magnetkami. Vyhnete sa tak nutnosti použitia klincov.

Jednoduchá údržba nábytku

Drevený či kovový nábytok ošetrený farbami je veľmi jednoduché udržiavať čistý. Nábytkové farby sú totiž umývateľné saponátmi, takže budete mať doma vždy čisto.

Späť

Tipy a rady k maľovaniu

Nechajte si na email zasielať tipy a rady k maľovaniu. Vaše údaje nebudú použité pre tretie strany a kedykoľvek sa môžete v pätičke e-mailu odhlásiť