Optiva alebo ako na pekné a zdravé steny

2017-03-02 00:00:00

Rodinka farieb Optiva je najnovšou generáciou vodouriediteľných akrylátových farieb. Vyrobené boli s využitím moderných technológií a spĺňajú prísne ekologické normy.

Nezaťažujú životné prostredie

Spoločnosť Tikkurila sa neustále snaží minimalizovať dopad svojich činností a výrobkov na životné prostredie. Pri vývoji a výrobe náterových hmôt, preto berú do úvahy otázky životného prostredia a ich farby sú nielen vysoko kvalitné, ale aj užívateľsky a ekologicky prívetivé.

Farby Optiva oproti konvenčným farbám obsahuje minimum prchavých organických látok. Vďaka tomu, nezaťažujú životné prostredie. Ich najvyššiu kvalitu potvrdzuje aj certifikát Environmentálny výrobok „ECOLABEL”.

Vhodné pre alergikov

Celá rada Optiva bola ocenená aj spotrebiteľmi. V roku 2011 získala ocenenie v kategórii "Najlepší nový produkt roku 2010". Hodnotenie získala na základe svojho dobrého mena, kvality a objemu predaja produktov. Okrem toho získala ocenenie za dizajn balenia.

Farby Optiva však nie sú pekné len na pohľad, ale skrývajú v sebe antialergickú receptúru. Prešli špeciálnym testovaním poľského inštitútu Allergy Society. Výsledkom výskumu bolo, že Optivy sú bezpečné pre ľudí s citlivosťou na alergie a získali označie symbolom PTA. Alergici tak dostávajú záruku kvality a bezpečnosti.

 

              

 

Odolný umývateľný povrch

Farby Optiva sú určené na dekoratívne maľby stien a stropov vo vnútri obytných, kancelárskych a verejných budov v školách a v priestoroch zdravotnej starostlivosti a tiež priestory v potravinárskom priemysle bez priameho kontaktu s potravinami. 

Dostupné sú v troch stupňoch lesku - plne matná (Optiva Ceramic), matná (Optiva 5) a polomatná (Optiva 20). Vďaka veľmi dobrej krycej schopnosť, vytvárajú krásny povrch. V prípade znečistenia natretého povrchu, na čistenie môže byť použitá voda s malým množstvom čistiaceho prostriedku. Z povrchu veľmi jednoducho odstránite škvrny vlhkou handričkou. Farby odolávajú tiež voči umývaniu s dezinfekčnými prostriedkami používanými v nemocniciach.

Ako Optiva odolá pastelkám, blatu i čokoláde si môžete pozrieť vo videu:

A je ich možné tónovať do nespočetného množstva odtieňov. Výber tých najkrajších interiérových odtieňov, ktoré vo vašom domove navodia príjemnú atmosféru nájdete vo vzorkovníku Feel the colour.

         

Späť

Tipy a rady k maľovaniu

Nechajte si na email zasielať tipy a rady k maľovaniu. Vaše údaje nebudú použité pre tretie strany a kedykoľvek sa môžete v pätičke e-mailu odhlásiť