Namaľujte si utajenú magnetickú nástenku

01.11.2019

Magnetická nástenka sa hodí všade, do kancelárie, pracovne, detskej izby alebo kuchyne, o to viac ak je nenápadná a teda „utajená“.

Magnetická nástenka má naozaj široké využitie zatiaľ čo v kancelárii či pracovni poslúži ako skvelý pomocník na pripínanie úloh a dôležitých informácií, v kuchyni má skvele využitie na pripínanie nákupného zoznamu, odkazov, receptov či mnohými zbieraných a milovaných magnetiek z ciest a samozrejme v neposlednom rade sa takejto nástenke potešia deti vo svojej detskej izbičke kde bude mať naozaj široké využitie.

Postup

Priestor vyprázdnite aby vám nič nezavadzalo, pozakrývajte prípadný nábytok a predmety, ktoré sa nachádzajú v blízkosti maľovaného povrchu. Maliarskou páskou si ohraničte priestor, v ktorom bude magnetická nástenka. Tvar magnetickej nástenky je len na vás a vašej fantázii. Pripravte si farbu Tikkurila Magnetic, štetec a valček značky Anza. Predtým než začnete nanášať farbu Magnetic ju poriadne premiešajte.

Ochrana nábytku pred maľovaním. Lepenie pásky na stenu pred maľovaním.

Magnetic je vodou riediteľná špeciálna farba pre použitie v interiéri. Vzhľadom na magnetické vlastnosti farby sa magnety prilepia na povrchy natreté farbou Magnetic. Silné magnety sa najlepšie pripájajú k povrchu. Túto špeciálnu farbu je možné použiť na steny v suchom interiérovom prostredí, betón, sadrokartón, drevotrieska a výplňové ošetrené plochy.

Najskôr natrite okraje, potom odstráňte pásku a následne domaľujte zvyšok. Postup opakujte 2-krát, snažte sa docieliť najhladší povrch ako je možné. Po 24 hod. môžete povrch pretrieť s Tikkurila vodou riediteľnou farou – odtieňom, ktorý je na zvyšku steny. Tak dosiahnete zamaskovanú utajenú nástenku.

Aplikácia magnetickej farby Magnetic. Aplikácia druhej vrstvy magnetickej farby Magnetic. 

Aplikácia farby Optiva. Aplikácia druhej vrstvy farby Optiva. 

Utajená magnetická nástenka. Utajená magnetická nástenka s magnetkami.

Späť

Tipy a rady k maľovaniu

Nechajte si na email zasielať tipy a rady k maľovaniu. Vaše údaje nebudú použité pre tretie strany a kedykoľvek sa môžete v pätičke e-mailu odhlásiť