Namaľujte si nástenku na stenu

2016-11-21 00:00:00

Máte množstvo maličkostí, ktoré chcete mať neustále na očiach? Magnetická nástenka vám pripomenie nielen úlohy, ale poslúži aj ako zaujímavá dekorácia izby či kancelárie.

Tikkurila Magnetic je špeciálna vodouriediteľná farba, ktorá  dodá vášmu interiéru zaujímavý vzhľad. Farba obsahuje malé čiastočky kovu, vďaka čomu vytvorí na stene povrch, ktorý priťahuje magnety. Sama o sebe však magnetická nie je, a teda elektroniku v miestnosti nepoškodí.

Príprava povrchu

Pred aplikáciou farby je potrebné pripraviť si stenu. Povrch musí byť čistý, suchý, odmastený a zbavený prachu. Pokiaľ sa na stene nachádzajú trhliny či otvory, vyplňte ich vhodným tmelom Presto filler. Stenu potom natrite penetračným náterom Suprabilit alebo Finkolora Wall Primer.

Pomocou metra a vodováhy si vymerajte priestor, kde bude nástenka umiestnená. Fantázii sa medze nekladú a vaša nástenka môže mať akúkoľvek veľkosť i tvar. Priestor si ohraničte pomocou maskovacej pásky.

          

Bez klincov a vŕtania

Pred aplikáciou i počas nej Magnetic dôkladne premiešajte. 1 liter farby vám vystačí na približne 1,5 m2 v troch vrstvách. Takáto aplikácia garantuje maximálny magnetický efekt. Na zvolenú plochu naneste farbu 3-krát pomocou krátkych ťahov valčekom alebo štetcom. Dôležité pritom je docieliť čo najhladší povrch, pretože magnety držia najlepšie na hladkom povrchu. Medzi nátermi nechajte natieraný povrch vyschnúť 24 hodín. Po maľovaní nezabudnite hneď odstrániť pásku, aby ste spolu s ňou po uschnutí nestrhli aj farbu zo steny.

      

Utajená nástenka

Magnetic má tmavosivú farbu, a ak toto nie je farba, akú by mala mať vaša nástenka, nezúfajte. Náter môžete prekryť vodouriediteľnou farbou v pôvodnom odtieni steny. Nástenka vám tak nenápadne splynie s ostatnou plochou.

        

Zvoliť si však môžete aj iný odtieň a napríklad nástenku pretrieť tabuľovou farbou Liitu. Takto si budete môcť na nástenke nechávať aj odkazy kriedou. 

Späť

Tipy a rady k maľovaniu

Nechajte si na email zasielať tipy a rady k maľovaniu. Vaše údaje nebudú použité pre tretie strany a kedykoľvek sa môžete v pätičke e-mailu odhlásiť