Hurá do záhrady

21.04.2021

Napadlo vás niekedy, že aj starý fúrik môžete premaľovať? Postačí vám na to špeciálna odolná farba Unica, čistič Maalipesu, šmirgel, špongia, valček a štetec.

Očistenie fúrika

Fúrik si najprv poriadne očistíme. Ak z neho opadáva farba, použite šmirgeľ a jemne ho prebrúste. Potom použite Maalipesu, alkalický čistiaci a impregnačný prostriedok.

         

Neriedený čistič naneste na povrch špongiou a nechajte niekoľko minút pôsobiť. Potom povrch dôkladne opláchnite vodou. Maalipesu očistí povrchy nielen od nečistôt ale aj od mastnoty, oleja či vosku. Vytvára matný povrch, ktorý zlepšuje priľnavosť nového náteru.

Natieranie

Fúrik natrite s použitím náteru Unica a malého nábytkového valčeka. Ten využite najmä na rovné väčšie plochy. S detailmi sa vyhráte s použitím štetca. S druhým náterom počkajte až kým farba poriadne zaschne. Povrch je suchý už po 2 hodinách, no pretierateľný až po 16 hodinách!

       

Unicu je možné natónovať do veľkého množstva odtieňov. Odtieň, ktorý sa vám bude najviac hodiť do vašej záhrady si pritom môžete vybrať zo vzorkovníka Symphony alebo Feel the color. Na náš projekt sa použil odtieň N439 Abyss.

      

Späť

Tipy a rady k maľovaniu

Nechajte si na email zasielať tipy a rady k maľovaniu. Vaše údaje nebudú použité pre tretie strany a kedykoľvek sa môžete v pätičke e-mailu odhlásiť