Čarovná TAIKA

17.04.2020

Taika, od fínskej značky Tikkurila, vám vyčarí nádherné dokončenie vzhľadu vašich stien v interiéri. Ak preferujete atraktívne žiariace steny pred bežnými, tak si Taiku priam zamilujete. S Taikou, z vašich stien, urobíte vkusný a netradičný dizajnovým prvok. Prečítajte si viac o jednotlivých produktoch Taiky.

Taika Glow

Ide o špeciálny svietiaci lak v tme. Lak je vodou riediteľný, transparentný, a aby v tme svietil, si vyžaduje dostatočný príjem svetla pred zotmením. Svietiaci efekt vytvorí až na 6 hodín. Lak na jednej strane je vhodné použiť na bezpečnostné účely napr. vyznačiť východ, vodiace čiary, únikové cesty a pod. A na druhej strane, lakom nádherne rozžiarite detské izbičky. Namaľujte svojim deťom mesiac a hviezdy, ktoré im v noci zažiaria. Taika Glow má veľmi jemný žltý odtieň na bielej stene.

Namaľované hviezdy lakom Taika Glow Namaľovaný mesiac lakom Taika Glow Namaľované budovy lakom Taika Glow

Taika Pearl Paint

Vodou riediteľná tónovateľná farba s perleťových efektom. K dispozícii sú dve bázy, strieborná a zlatá. Každú z nich je možné natónovať do niekoľkých krásnych farebných perleťových odtieňov. Farbu Taika Pearl Paint sa odporúča použiť na jednu stenu v interiéri a tak ju ozvláštniť. Je možné ju aplikovať aj na dekoračnú omietku Tunto Hieno, alebo Tunto Karhea, čím sa vytvorí zaujímavejší výsledok. Vďaka rôznym maliarskym technikám je možné dosiahnuť netradičné výsledky.

Taika Pearl Paint - Calypso 2023 Taika Pearl Paint - Uranus 2077 Taika Pearl Paint - zlatá

Taika Pearl Glaze

Taika Pearl Glaze je glazúra s perleťovým efektom. Rovnako ako aj Taika Pearl Paint má dve bázy, zlatú a striebornú. Každú z nich je možné natónovať do pestrých odtieňov. Avšak rozdiel medzi nimi je ten, že Taika Pearl Glaze je polopriehľadná a teda jej konečný výsledok ovplyvňuje odtieň povrchu, na ktorý sa bude glazúra nanášať. Glazúru je vhodné aplikovať napr. na interiérovú farbu Feelings Interior Paint. Pri zmene svetla sa mení efekt natretého povrchu. Aj s touto glazúrou sa dajú robiť rôzne zaujímavé maliarske techniky.

Taika Pearl Glaze - Titania 2087 Taika Pearl Glaze - Dione 2088 Taika Pearl Glaze - Cordelia 2090

Taika Stardust

Chceli by ste mať steny obsypané hviezdnym prachom? Ani to pre Taiku nie je problém. V ponuke je plne matná priesvitná glazúra Taika Stardust. Keďže ide o priesvitnú glazúru, aj v tomto prípade konečný výsledok je ovplyvnení podkladovou farbou. K dispozícii je báza strieborná a zlatá, takže tzv. hviezdny prach na stenách môže mať zlatý alebo strieborný efekt. Používa sa hlavne na vytváranie zaujímavých vzorov na stenách, ktoré sú samozrejme vopred ošetrené interiérovými farbami. Dobré reflektory, bočné svetlo alebo prírodné svetlo zdôrazňujú efekt glazúry.

Aplikácia Taika Stardust na stenu Aplikácia Taika Stardust - obývačka Taika Stardust - strieborná

Späť

Tipy a rady k maľovaniu

Nechajte si na email zasielať tipy a rady k maľovaniu. Vaše údaje nebudú použité pre tretie strany a kedykoľvek sa môžete v pätičke e-mailu odhlásiť