Zlaté oriešky ako vianočná dekorácia

27.11.2019

Vianoce už doslova klopú na dvere. No ešte predtým než zasadneme za štedrovečerný stôl a horlivo budeme rozbaľovať darčeky, musíme napiecť a vyzdobiť naše príbytky. Ak patríte medzi vášnivých dekoratérov a vo voľnom čase vyhľadávate DIY práce, tento článok sa vám určite zapáči. Ukážeme vám v ňom ako si urobíte nádhernú vianočnú dekoráciu z vlašských orieškov rýchlo a jednoducho. Tak poďme na to.

1.Krok – Oriešky

Prvou vašou úlohou je zabezpečenie celých vlašských orieškov, možno už máte doma zásobu, ak nie v supermarketoch sa určite nájdu.

Oriešky ako vianočná dekorácia

2. Krok – Sprej na dekoráciu

Vlašské oriešky ako také sú krásne, majú nádhernú štruktúru a preto sú skvelou dekoráciou. Nehovoriac o tom ako výborne chutia a ako sú zdravé. My ich však teraz papať nebudeme a ani z nich nebudeme robiť koláč. Ako sme uvádzali vyššie, urobíme si z nich krásnu zlatú dekoráciu. Na to aby sa stali oriešky zlaté budete potrebovať sprej Maston Decoeffect Gold. V prípade, že by vám táto farba nevyhovovala a preferujete metalické odtiene striebornej alebo medenej, nezúfajte, oriešky si môžete vyrobiť aj v spomínaných farbách, len si namiesto „zlatého“ spreja Maston zabezpečte „strieborný“ Maston Decoeffect Chrome, alebo „medený“ Maston Decoeffect Copper.

Keď si zabezpečíte vami vybratý sprej už len oriešky jednoducho nastriekate z každej strany. Nastriekajte ich dvoma vrstvami (každá musí poriadne preschnúť). Poprípade si môžete do zlata zafarbiť šišky, konáriky z ihličnatých stromčekov. Pozor, predtým než začnete predmety striekať, oblečte si staré oblečenie a v priestore kde budete tvoriť, zakryte miesta a ostatné predmety pred prípadným poškodením – neželaným zafarbením.

aplikácia spreja Maston Decoeffect Gold striekanie orieškov zlatou farbou Decoeffect Gold

3. Stužka na zavesenie

Po zaschnutí zlaté oriešky môžete poukladať do mištičiek, rozložiť okolo adventného venca a pod. Je to len a len na vás, fantázie sa medze nekladú. Ak by ste, ale chceli oriešky zavesiť na stromček, pripravte si lepiacu tavnú pištoľ a na každý oriešok ňou prilepte stužky. Po zaschnutí už len stačí oriešky zavesiť na vianočný stromček.

Psík pri vianočnom stromčeku so zlatými orieškami

Späť

Tipy a rady k maľovaniu

Nechajte si na email zasielať tipy a rady k maľovaniu. Vaše údaje nebudú použité pre tretie strany a kedykoľvek sa môžete v pätičke e-mailu odhlásiť