Rýchly sprievodca maľovaním so sprejmi

07.04.2021

1. Prečítajte si pokyny na spreji

Skôr ako začnete, vždy si prečítajte pokyny na plechovke, na webovej stránke výrobcu alebo pomocou QR kódu na plechovke.

2. Brúsenie a základný náter

Pripravte povrch. Ak je to potrebné, prebrúste ho brúsnym papierom, potom zotrite prebytočný prach vlhkou handrou a nechajte vyschnúť. Ak je povrch veľmi nerovný, nerovnosti vyplňte tmelom, povrch znova prebrúste a utrite.

3. Vyčistite povrch, ktorý sa má natrieť

Povrch vyčistite od nečistôt, prachu a mastnoty. Použiť na to môžete napr. Spray Degreaser 400ml (číslo produktu: 400006)

4. Sprej pretrepte

Sprej pretrepávajte po dobu stanovenú v pokynoch, aby sa farba rovnomerne premiešala. Zväčša sú to 2 - 3 minúty.

5. Namaľujte skúšobnú vzorku

Pred maľovaním sprejmi produkt vyskúšajte na ploche, ktorá nebude viditeľná. Týmto spôsobom odskúšate či je výrobok vhodný na daný povrch.

6. Chráňte oblasti, ktoré nemaľujete

Oblasti, ktoré neplánujete maľovať ochráňte zakrývacou fóliou, páskou a pod.

7. Vzdialenosť

Skontrolujte vzdialenosť maľovania podľa piktogramu na plechovke. Vzdialenosť sa pohybuje od 15 do 40 cm a závisí od produktu. Pre úspešný výsledok je dôležité postupovať presne podľa týchto pokynov.

8. Nastaviteľná tryska

Trysku je možné nastaviť pre vertikálne aj horizontálne maľovanie. Tryska sa ľahko používa a poskytuje rovnomerný výsledok.

9. Niekoľko tenkých vrstiev

Striekajte vždy veľmi tenké vrstvy. Striekajte zo strany na stranu, zhora nadol, a potom opäť zo strany na stranu. Pred nanesením ďalšej vrstvy nechajte predchádzajúcu vrstvu vyschnúť 3 - 5 minút, kým sa už nebude na povrch lepiť prach.

10. Čas schnutia

Dodržujte odporúčané doby schnutia a povrch nechajte úplne vyschnúť.

11. Vyčistite trysku

Sprej otočte hore dnom a striekajte, až kým zo spreja nebude vychádzať iba hnací plyn.

Späť

Tipy a rady k maľovaniu

Nechajte si na email zasielať tipy a rady k maľovaniu. Vaše údaje nebudú použité pre tretie strany a kedykoľvek sa môžete v pätičke e-mailu odhlásiť