DIY nápad na vynovenie stoličiek

15.02.2017

Maľovanie nábytku je jednoduchý spôsob, ako oživiť svoj domov a navodiť v ňom príjemnú atmosféru. Ako si rýchlo a jednoducho zrenovovať stoličku alebo iný kus nábytku vám poradíme v našom návode.

Potrebujeme:Renovácia starej drevenej stoličky.

  • Starú drevenú stoličku
  • Brúsny papier
  • Handru
  • Maston Zero matný modrý
  • Maston Zero matný biely
  • Starú záclonu
  • Vrchný lak Zero

Príprava podkladu

Stoličku pred premenou podložte papierom a jemne prebrúste brúsnym papierom. Následne ju zľahka očistite vlhkou handrou a zotrite z dreva všetok prach.

So Zerom, keďže neobsahuje žiadne pridané rozpúšťadlá, je bezpečné použitie v interiéri aj v exteriéri. Vzhľadom na jeho jedinečné zloženiu na báze vody je úplne nehorľavý a bezpečný na použitie v akomkoľvek prostredí. Ak sa však rozhodnete renováciu stoličky robiť vo vnútri, dbajte na to, aby bola miestnosť dobre vetraná.

Skutočne jednoduché natieranie

Pred použitím sprej 2 – 3 minúty potraste. Farbu nanášajte zo vzdialenosti 25-30 cm ľahkými pohybmi nad povrchom. Sprej držte pri nanášaní stále zvisle. Zero, v porovnaní s tradičnými rozpúšťadlovými farbami v spreji, obsahuje vysoký obsah pevných častíc farby. To zaisťuje okamžité krytie už pri jednej vrstve náteru.

Striekanie stoličky sprejom Maston Zero, predná strana. Striekanie stoličky sprejom Maston Zero, zadná strana.

Počas aplikácie si môžete všimnúť, že povrch má najprv spenený vzhľad. Neľakajte sa, povrch  sa do desiatich minút vyrovná. A už po 45 minútach je povrch suchý na dotyk. Maston Zero však nepotrebuje žiaden odstup medzi opätovným nanášaním a druhú vrstvu náteru tak môžete nanášať okamžite.

Originálne stoličky

Po zaschnutí modrého náteru na stoličku položte odstrihnutý kúsok záclony. Odporúčame použiť záclony s výraznejšími vzormi a krajkami, aby vzor na nábytku vynikol. Ľahkými pohybmi nad povrchom naneste na stoličku biely náter. Plochy, ktoré chcete nechať modré, prekryte papierom alebo handrou. Po aplikácii odstráňte záclonu a stoličku nechajte uschnúť pri izbovej teplote. Po 24 hodinách je stolička pripravená na bežné používanie.

Renovácia drevenej stoličky sprejom Maston Zero. Obrázok pred a po.

Tip na záver: Ak sa stoličku rozhodnete umiestniť vonku, aby sa zaručila väčšia odolnosť náteru voči poveternostným podmienkam, odporúčame stoličku ošetriť ešte vrchným lakom Zero.

Späť

Tipy a rady k maľovaniu

Nechajte si na email zasielať tipy a rady k maľovaniu. Vaše údaje nebudú použité pre tretie strany a kedykoľvek sa môžete v pätičke e-mailu odhlásiť