Klasické terakotové kvetináče dostanú nový šat

13.09.2017

Pomaľovanie kvetináčov je jednoduchý spôsob, ako si vytvoriť príjemnú výzdobu v interiéri a aj v exteriéri.

Rýchlo a jednoducho

Jednoduchý spôsob na vytvorenie pekných kvetináčov je použitie maskovacej maliarskej pásky a farby rôznych odtieňov. Ak budete mať kvetináče v interiéri, siahnuť môžete po hociktorej z interiérových farieb, napr. Finkolora Essence či Optiva Colour. Ak si chcete svojim vynoveným kvetináčom skrášliť terasu či záhradu, použite farby, ktoré odolávajú poveternostným vplyvom, napr. Finkolora Facade alebo Finngard Concrete.

Olepovanie terakotového kvetináča páskou.

V hornej časti kvetináčov sme sa rozhodli vytvoriť dva rôzne vzory - jeden s pruhmi s rozdielnymi rozstupmi a jeden s trojuholníkovým vzorom. Vzory a aj odtiene farieb môžete vybrať podľa vašej nálady a chuti. Predstavivosti sa medze nekladú.

Maľovanie terakotového kvetináča.  

Na dosiahnutie ostrých okrajov pri maľovaní použite maskovaciu pásku. Musí byť pritom pevne pritlačená na povrch a skrútená cez okraje kvetináča. Keď je páska na mieste, malým oválnym štetcom naneste farbu. Pásku ihneď po natretí odstráňte a nechajte farbu zaschnúť.

Kvetináč svietiaci v tme

Kvetináče svietiace v tme budú zaujímavým spestrením každej domácnosti prípadne záhrady.  A nemusíte pritom kupovať špeciálne kvetináče na baterky. Postačí, ak obyčajný kvetináč natriete špeciálnym lakom Taika Glow, ktorý svieti v tme.

Na kvetináč najprv naneste podkladovú bielu farbu Optiva Colour. Dbajte na to, aby ste vytvorili jednoliatu plochu. Podporíte tak výsledný svietiaci efekt. Po zaschnutí neneste na kvetináč Taiku Glow. Môžete pritom natrieť celý kvetináč alebo môžete využiť nejakú peknú šablónu. Na kvetináč ju pripevníte maskovacou maliarskou páskou a motív vymaľujete užším štetcom. Prípadne môžete použiť hubku, ktorou nanesiete lak veľmi jednoducho, tzv. tupovaním, a teda pritláčaním hubky.

Žiariaci efekt sa najlepšie prejaví v hustej tme a potrvá až 6 hodín. Vyžaduje sa pritom dostatočne veľký svetelný príjem pred zotmením. Viac o tom, ako sa pracuje s Taika Glow sa dočítate v článku - AKO MAĽOVAŤ S FOSFORESKUJÚCOU TAIKOU GLOW.

Hravé kvetináče s nápismi

Na kvetináč si môžete namaľovať aj ľubovoľný motív s tabuľovou farbou Liitu, do ktorého si potom môžete napísať kriedou, čo ste si zasadili.

Opäť máte niekoľko možností ako pri práci postupovať. Tabuľová farba je dostupná je v klasickej čiernej farbe, no možné ju je aj natónovať do viac ako 100 rôznych odtieňov. Natrieť si tak môžete celý kvetináč jedným odtieňom, prípadne ich môžete skombinovať niekoľko s použitím šablóny so zaujímavým motívom.  Potom už len stačí do kvetináča zasadiť bylinky a do obrázka z tabuľovej farby napísať jej názov, prípadne milý odkaz.

Čierne kvetináče    Kvetináče namaľované tabuľovou farbou Liitu.    Terakotové kvetináče namaľované tabuľovou farbou Liitu.

Späť

Tipy a rady k maľovaniu

Nechajte si na email zasielať tipy a rady k maľovaniu. Vaše údaje nebudú použité pre tretie strany a kedykoľvek sa môžete v pätičke e-mailu odhlásiť