Ako si vybrať správny valec a rám

03.03.2019

Nie je valec ako valec a nie je rám ako rám. Spoločnosť Anza má k dispozícii široký výber kvalitných valcov a rámov na valce. Každý z valcov má svoje špecifiká, zatiaľ čo jeden je vhodný na veľké plochy, iným jednoducho vymaľujete ťažšie dostupné miesta. Ako si správne vybrať rám a valec? Poďte sa s nami na to pozrieť.

Rámy

Základné rozdelenie Anza rámov:

  • rámy s ložiskami (MAXI) ako napr. ELITE MAXI FRAME
  • rámy bez ložísk hrúbky 8 mm (MAXI PO-PO SYSTEM) ako napr. ELITE MAXI FRAME PO-PO SYSTEM
  • rámy bez ložísk hrúbky 6 mm (MIDI/MINI) ako napr. ELITE MINI FRAME LONG

Elite maxi frame  Elite maxi frame po-po system  Elite mini frame long

Rámy Anza sú buď z ocele alebo z hliníku. Rámy z ocele sú ťažšie, ale menej ohybnejšie, čo je výhodou pri natieraní fasád. Hliníkové rámy sú ultra ľahké, a teda je s nimi ľahšia manipulácia.

Platinum maxi frame aluminium po-po system  Elite maxi frame po-po system

Rámy s hrúbkou 6 mm sú v prevedení rôznych dĺžok. Oceľový rám môže mať 23 cm (ELITE MINI FRAME), 30 cm (ELITE MINI FRAME SHORT) a 54 cm (ELITE MINI FRAME LONG).

Elite mini frame  Elite mini frame short  Elite mini frame long

K dispozícii je aj špeciálny vydlicový oceľový rám Anza (ELITE FORKED FRAME), vhodný pre valce so šírkou 45 cm a veľkosťou maxi. Dodáva sa s koncovými viečkami a ložiskami na oboch koncoch.

Elite forked frame

Špeciálny rám s valcom na rohy (RILON CORNER ROLLER) je vhodný na maľovanie rohov.

Rilon corner roller

Tyče

Všetky rámy značky Anza je možné použiť s predlžovacou tyčou Anza, ktorá Vám uľahčí prácu. Stačí rám len nasadiť na tyč a už nepotrebujete rebrík aby ste vymaľovali strop či vysokú stenu. (Foto v poradí zľava do prava: PLATINUM PRO EXTENSION POLE CARBON TECH, PLATINUM EXTENSION POLE, ELITE EXTENSION POLE, ERGO EXTENSION POLE)

Platinum pro extension pole carbon tech  Platinum extension pole  Elite extension pole  Ergo extension pole

Valce

Valce delíme podľa veľkosti:

  • MAXI (rámy s ložiskom)
  • MAXI PO-PO (rámy 8 mm)
  • MINI a MIDI (rámy 6 mm)

Ďalej valce delíme podľa natieraného povrchu, na ktorý sa bude aplikovať farba. Je rozdiel či budete maľovať stenu, nábytok, drevo či murivo.

  • Valce pre jemné povrchy – biele valce Anza sú vhodné na dvere, vybavenie kuchýň či nábytok, ktorý má úplne hladký povrch. Valčeky na jemný povrch sú charakteristické najmä svojím krátkym vlasom.

valce ANZA jemný povrch

  • Valce pre stredne hladké povrchy – zelené valce Anza sa používajú na natieranie stien, stropov a betónových podláh. S týmito valcami pokryjete rýchlo veľké plochy.

valce ANZA stredný povrch

  • Valce pre hrubé povrchy – ružové valce Anza sa používajú na natieranie omietkových fasád, drevených fasád, stropov v pivniciach, vonkajších stien a neohobľovaného dreva. Valce na hrubý povrch sú charakteristické dlhým vlasom, ktorý umožňuje pokrytie drsných a nerovných povrchov.

valce ANZA na hrubý povrch

valce ANZA na špeciálny povrch

Ak máte v pláne maľovať, môžete nás kedykoľvek kontaktovať a my Vám poradíme. Okrem toho na našich predajniach nájdete nielen široký sortiment farieb značky Tikkurila, Finkolora a maliarského náradia Anza, ale aj odborné poradenstvo. Rámy a valce nájdete v záložke NÁRADIE.

Späť

Tipy a rady k maľovaniu

Nechajte si na email zasielať tipy a rady k maľovaniu. Vaše údaje nebudú použité pre tretie strany a kedykoľvek sa môžete v pätičke e-mailu odhlásiť